wtorek, 19 lipca 2016

Alibaba na Antypodach

Alibaba 阿里巴巴, największa na świecie firma handlu internetowego (NYSE: BABA), ogłosiła dzisiaj plan otwarcia swojego nowego przedstawicielstwa zagranicznego w australijskim Melbourne, które ma usprawnić współpracę z australijskimi i nowozelandzkimi handlowcami i producentami.

Przystosowując się do obecnych warunków ekonomicznych, Alibaba zaczyna zwracać coraz większą uwagę na potrzeby i możliwości importowe chińskich konsumentów. Bazując na ogromnym potencjale swoich platform handlu internetowego, chiński gigant internetowy stara się stwarzać coraz bardziej zachęcające warunki współpracy dla zagranicznych producentów wykorzystując swoje możliwości logistyczne i oferując dogodne formy płatności online. Aby być bliżej nich i ich potrzeb otwiera swoje biura i przedstawicielstwa na najważniejszych dla chińskiego konsumenta rynkach importowych. Ma to ułatwić współpracę oraz jakość i szybkość usług.

Spodziewane w tym roku obroty chińskiego importu detalicznego za pośrednictwem platform internetowych mają wynieść 128 milionów USD, ponad 70-cio procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego (74,6 mln USD).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz