środa, 20 lipca 2016

SF Express buduje lotnisko pod Wuhan

Rządowa Chińska Agencja Lotnictwa Cywilnego (CAAC) zatwierdziła dzisiaj wniosek największej krajowej firmy kurierskiej SF Express 顺丰速运 pozwalając na budowę przez nią lotniska w Ezhou, leżącym niedaleko metropolii Wuhanu (Chiny centralne). Zgodnie z z planami firmy lotnisko to ma stać się jednym z największych na świeci lotniczych portów przeładunkowych i służyć przede wszystkim obsłudze trudniej komunikacyjnie położonych wewnętrznych regionów Chin.

Dynamiczny rozwój usług kurierskich w Chinach jest napędzany szybkim wzrostem tamtejszego handlu internetowego, który zaczyna obejmować coraz odleglejsze zakątki kraju.

SF Express, prywatna firma założona przez Wang Wei w 1993 r. w Shunde niedaleko Kantonu, wyróżnia się na rynku usług kurierskich innowacyjnością i odważnymi decyzjami. Wraz ze swoim największym rywalem, Szanghajskim Yuan Tong Express, od kilku lat inwestuje w rozwój własnej floty lotniczej, posiadając obecnie 31 transportowych Boeingów i czekając na kolejne trzy Boeingi 767. SF Express operuje nimi z dwóch baz w Shenzhen i Hangzhou. Firma działa również poza granicami Chin oferując swoje usługi w USA, Japonii, Korei Płd., Singapurze, Malezji, Tajlandii, Wietnamie, Australii i Mongolii, a ostatnio także w Rosji. W Chinach SF Express utrzymuje sieć 13 000 punktów obsługi.

Najbardziej innowacyjną usługą SF Express jest sieć sklepów typu convenience funkcjonujących pod nazwą Heike 嘿客, w których klienci mogą obejrzeć wybrane produkty, za pomocą urządzeń elektronicznych zamówić dowolny produkt oferowany przez firmę online, zapłacić za niego w dogodnej dla nich formie i odebrać w wybranym przez siebie punkcie. Sklepy te oferują przy okazji całą gamę dodatkowych produktów, takich jak: usługi bankowe, opłata rachunków, pralnia chemiczna, rezerwacja biletów lotniczych itp. Punkty te nie tylko są pomyślane jako ułatwienie przy składaniu zamówień i odbiorze produktów, ale także jako próba dotarcia z usługami firmy do osób starszych i nie korzystających z internetu w domu.

Gwałtownie rozwijający się chiński handel internetowy, w odróżnieniu od wielu innych branż, ma bardzo dobre perspektywy dalszego wzrostu, co powoduje że firmy obsługujące ten handel logistycznie starają się przy okazji zakładać własne platformy e-commerce, w przypadku SF Express w interesujący sposób starając się połączyć świat wirtualny z realnym.

Lotniczy węzeł przeładunkowy w Ezhou to kolejna odważna decyzja SF Express, która ma przede wszystkim za zadanie odeprzeć narastającą konkurencję na rynku lokalnym ze strony nie tylko krajowych, ale też międzynarodowych firm kurierskich takich jak FedEx.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz