czwartek, 25 sierpnia 2016

Prekursor tanich linii lotniczych w Chinach stawia na rozwój

Spring Airlines (春秋航空), zarejestrowana w Szanghaju pierwsza chińska tania linia lotnicza, rozpoczęła działalność w 2005 r. oferując połączenia na trasach krajowych. W 2009 spółka zaczęła obsługiwać regionalne połączenia międzynarodowe z Hongkongiem, Makao, Japonią, Koreą Płd. i Rosją. Obecnie linia oferuje połączenia na 66 trasach krajowych i 56 międzynarodowych.

Dynamiczny rozwój firmy pozwolił jej na udany debiut na giełdzie w Szanghaju w styczniu 2015 r. jako pierwszej prywatnej linii lotniczej.

Dzisiaj Spring Airlines oznajmiło, że planuje zakup dziesięciu nowych airbusów A320, co podniesie jej stan posiadania do 70 takich maszyn. Wartość katalogowa zakupu wynosi 980 mln USD, ale spółka nie podała jaki rabat cenowy udało jej się uzyskać.

Zakup samolotów Spring Airlines zamierza sfinansować nową emisją akcji o wartości ponad 4 mld yuanów (600 mln USD). Firma przygotowywała się do tej emisji już w zeszłym roku, ale ze względu na giełdowy kryzys nie otrzymała wtedy koniecznych pozwoleń.

Tanie linie lotnicze stają się w Chinach coraz bardziej popularne z kilku ważnych powodów: większej siły nabywczej krajowych konsumentów, ich wzrastającego zainteresowania podróżowaniem i… spowolnienia rozwoju gospodarczego, który czyni ich bardziej wrażliwymi na koszty związane z realizacją swoich planów.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz