czwartek, 27 października 2016

KPCh będzie dokładniej nadzorować chińskie firmy internetowe

Xinhua donosi, że Komunistyczna Partia Chin (KPCh) chce poprawić swój nadzór nad firmami świadczącymi szeroko pojęte usługi internetowe poprzez rozbudowę zakładowych organizacji partyjnych.

Dzisiaj, 26 października, wiceprzewodniczący rządowej Administracji Nadzoru Internetu (CAC) Ren Xinliang oświadczył na oficjalnym posiedzeniu tej organizacji, że nadążająca za wyzwaniami działalność struktur partyjnych w firmach internetowych stanowi niezbędny warunek dla właściwego rozwoju i funkcjonowania wszystkich branż związanych z internetem i przepływem informacji.

Ren Xinliang wezwał wszystkie szczeble CAC do zwrócenia szczególnej uwagi na ten aspekt funkcjonowania nadzorowanych przez nie firm internetowych.

Podstawowe organizacje KPCh w firmach internetowych podlegają wyspecjalizowanym komitetom partyjnym na poziomie lokalnym. W pekińskim Komitecie Organizacji Internetowych KPCh zarejestrowanych jest 36 zakładowych komórek partyjnych zrzeszających 6436 członków działających w stołecznych firmach internetowych.

Oświadczenie wiceprzewodniczącego CAC zbiega się w czasie z jesiennym plenum KPCh, które ma za zadanie wzmocnić wewnętrzną dyscyplinę partyjną oraz usprawnić kontrolę polityczną i społeczną.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz