piątek, 28 października 2016

Bogaci Chińczycy myślą o emigracji

Problemy chińskiej gospodarki i słabnący yuan powodują, że większość najbogatszych Chińczyków rozważa decyzję o emigracji w najbliższych latach.

Według opublikowanego dzisiaj (28.10) raportu magazynu Hurun Report i i firmy doradztwa prawnego Visas Consulting Group zatytułowanego „Immigration and the Chinese High-Net-Worth Individuals 2016 ”, ponad 60 procent najbogatszych Chińczyków zamierza zainwestować swoje pieniądze w zagraniczne nieruchomości, a wielu z nich rozważa również dodatkowo emigrację. Największą popularnością cieszą się miasta na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych: Los Angeles, San Francisco i Seattle, a w następnej kolejności Wielka Brytania, Kanada, Australia i Singapur.

Los Angeles zostało wybrane przez 17,8 procenta respondentów jako najbardziej atrakcyjne miejsce do zakupu nieruchomości, 13,2 procenta respondentów wskazało na San Francisco, 12,8 procenta na Seattle, a 11,6 procenta na Nowy Jork.

Tylko 1,1 procent respondentów wybrał Hongkong jako preferowany kierunek inwestycyjny, co stanowi znaczny spadek w stosunku do 2,2 procenta w zeszłorocznym raporcie.

Osoby biorące udział w sporządzeniu raportu już obecnie posiadają przeciętnie 15 procent swoich aktywów zainwestowanych w zagraniczne nieruchomości. Głównymi motywami tych inwestycji są: dywersyfikacja ryzyka, przygotowanie podstaw do zagranicznej edukacji dla dzieci i ewentualna emigracja.

Ponad 56 procent respondentów wskazało słabnącą krajową walutę jako najbardziej niepokojący czynnik.

Raport został sporządzony pomiędzy sierpniem i październikiem na podstawie rozmów z 240 osobami, których uśredniony majątek wynosił ok. 27 mln yuanów.

Rupert Hoogewerf, wydawca i redaktor naczelny Hurun Report oprócz słabnacej waluty wskazał również na obawy związane z możliwym kryzysem na przegrzanym chińskim rynku nieruchomości jako ważnym czynniku popychającym bogatych Chińczyków do inwestycji w zagraniczne nieruchomości.

Według szacunków Hoogewerfa, z ponad 1,34 mln najbogatszych Chińczyków, których majątek przekracza 10 mln yuanów, aż 800 tys. (60%) zainwestuje w najbliższych latach na zagranicznych rynkach nieruchomości.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz