czwartek, 17 listopada 2016

Amerykańska firma coworkingowa WeWork zawiera sojusz z państwowym deweloperem Sino-Ocean stawiając na rozwój w Chinach

Znana amerykańska firma coworkingowa WeWork, obecna w Chinach od zeszłego roku, planuje stopniowe rozszerzanie swojej obecności w największych chińskich miastach.

WeWork, założona w 2010 r. w Nowym Jorku firma oferująca usługi coworkingowe w Stanach Zjednoczonych i Europie, w lipcu 2016 r. otworzyła swoją pierwszą chińską placówkę w Szanghaju. Popularność jej usług była na tyle duża, że w ciągu pierwszego miesiąca wszystkie miejsca, którymi dysponowała placówka zostały wynajęte.

Dzisiaj (17 listopada) WeWork otworzyło w Szanghaju kolejne biuro, dysponujące ponad 1300 miejscami do pracy i zlokalizowane w historycznym centrum miasta (Jing'an District). Przy okazji inauguracji działalności nowej placówki, dyrektor generalny i współtwórca firmy Adam Neumann zapowiedział otwarcie kolejnych w 2017 r., trzeciej w Szanghaju i dwóch w Pekinie.

Jednocześnie Neumann oznajmił, że firma poszukuje lokalnych partnerów do prowadzenia biur coworkingowych w innych dużych chińskich miastach. WeWork zawarła już „strategiczne partnerstwo” z jednym z największych chińskich deweloperów, kontrolowanym przez państwo Sino-Ocean Group, które ma zapewnić amerykańskiej firmie przychylność władz dla swoich zamierzeń.

Partnerstwo WeWork z Sino-Ocean ma polegać na dostarczeniu przez chińską spółkę powierzchni biurowej, kapitału na rozwój oraz znajomości lokalnych uwarunkowań na rynku nieruchomości. WeWork będzie firmowała wspólne przedsięwzięcie swoją nazwą i odpowiadała za całą stronę projektową oraz zarządzanie biurami coworkingowymi.

Neumann nie zdradził, czy przy poszukiwaniu kolejnych partnerów będą preferowane firmy państwowe.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz